1200pcs/Hr Automatic Silk Screen Printing Machine 380V For Glass Bottles
Detail produk:
| Tempat asal: | Dongguan Cina |
| Nama merek: | SENNY |
| Sertifikasi: | CE SGS |
| Nomor model: | SRS1669-DR5C |
Syarat-syarat pembayaran & pengiriman:
| Kuantitas min Order: | 1 buah |
|---|---|
| Harga: | negotiable |
| Kemasan rincian: | paket kayu lapis |
| Waktu pengiriman: | satu bulan |
| Syarat-syarat pembayaran: | T/T dan LC |
| Menyediakan kemampuan: | 10 pcs/bulan |
|
Informasi Detail |
Deskripsi Produk
Multicolor Automatic Silk Screen Printer Plstic And Glass Round Bottle Screen Printing Machine
Features:
operation and adjustment
Technical Specifications
| Model | SRS1249-DR5C |
| Printing stations | 5 (screen printing colors) |
| Printing speed | Up to 45pcs/min |
| Max. printing area | L250mm X W160mm |
| Product height | 250mm |
| Air presser | 6-7 bar |
| Power | 380V 50/60HZ |
![]()
Application:
The machine is multifunctional rotary multicolor screen printing machine, can be configurated with hot foil stamping device. It is mainly used to print the patterns and words on round shapes bottles, jars and caps. Featuring with easy operation, accuracy positioning, highly automation and fast in printing.
Printing samples
![]()



