60x100mm Industrial Silk Screen Printing Machine
Detail produk:
| Tempat asal: | Dongguan Cina |
| Nama merek: | SENNY |
| Sertifikasi: | CE SGS |
| Nomor model: | SR1522 |
Syarat-syarat pembayaran & pengiriman:
| Kuantitas min Order: | 1 buah |
|---|---|
| Harga: | negotiable |
| Kemasan rincian: | paket kayu lapis |
| Waktu pengiriman: | satu bulan |
| Syarat-syarat pembayaran: | T/T |
| Menyediakan kemampuan: | 10 BUAH / TAHUN |
|
Informasi Detail |
Deskripsi Produk
1. SR1522 2-color automatic screen printing machine for plastic pen-holder and needle tubing,having auto-feeding function,electrostatic dust removal function,flame treatment function, 2-color printing with double- printing head,the frame board floats off the net,UV curing function.
2. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system
3. Suitable for plastic, glass, metal materials
Technical specification:
| Model | SR1522 |
| Product diameter | Φ10 - Φ30mm |
| Product heigth | 20 - 120mm |
| Max. printing area | L60XW100mm |
| Max. screen frame size | L400XW300mm |
| Max. printing speed | Up to 3000pcs/hr |
![]()
![]()
![]()




